MBR15150CT
Product Categories
KANG DA ELECTRONICS CO.
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
MBR15150CT
Part Number : MBR15150CT
Manufacturer : TSC (Taiwan Semiconductor)
Lifecycle : New from this manufacturer
Datasheet : MBR15150CT.pdf
Delivery : DHL、UPS、FedEx、Registered Mail
Payment : T/T Paypal Visa MoneyGram Western Union
More Information : MBR15150CT More Information
ECAD : Request Free CAD Models
Case/Package : TO-220AB
Max Surge Current : 150 A
Element Configuration : Common Cathode
Max Operating Temperature : 150 °C
Max Reverse Leakage Current : 100 µA
Max Forward Surge Current (Ifsm) : 150 A
Products Category : Discrete Semiconductor - Diodes - Rectifiers - Arrays
Qty : 622 In Stock
Applications : Wired networking Industrial transport (non-car & non-light truck) PC & notebooks
Forward Voltage : 1.05 V
Power Dissipation : 400 mW
Reverse Recovery Time : 25 ns
Min Operating Temperature : -65 °C
Max Junction Temperature (Tj) : 150 °C
Max Repetitive Reverse Voltage (Vrrm) : 150 V